DRAMA NEDİR? Drama kelimesinin Yunanca'daki hareket,yapma etme anlamına gelen Dran sözcüğünden geldiği kabul edilir. Eski Yunancadaki başka bir anlamı da oynamaktır. Antik tiyatroda da belli bir kimsenin, katılanlara anlamı olan bir şey yapması olarak kullanılmıştır. Daha da açacak olursak; sahnede oynanmak üzere, konuşmalarla ve hareketlerle gelişen, karşıt oluşların çatışmasıyla sonuçlanan oyun anlamına gelir. Yani tiyatronun özü, kökeni ve başlangıcı olarak kabul edilir. 
Günümüzde ise Drama veya Yaratıcı Drama, oratada bir metin olmadan, bir kelime,kavram,mekan,fotoğraf veya olaydan yola çıkarak katılanların hayal gücüyle adım adım oluşturulan bir hikayeyi canlandırmak ve bir sona ulaştırmak olarak tanımlanabilen bir çalışmanın adı olarak kullanılmaktadır.
YARATICI DRAMA DERSLERİNİN FAYDALARI NELERDİR? Drama çalışmaları kişilerin hayal gücünü, muhakeme becerisini,hızlı düşünme yeteneğini geliştirdiği gibi sosyalliğini de artırmayı amaçlar. Drama çalışması sayesinde kişiler kendilerini ve birbirlerini tanıma fırsatı bulur. Bir drama çalışması ısınma,hazırlık, eylem, ve geri bildirim aşamalarından oluşur. Günümüzde drama çalışmaları bir çok eğitim alanında kullanılmaktadır. Örneğin bir matematik konusunu basit bir drama çalışmasıyla anlatmak mümkündür. Drama özellikle çocukların gelişiminde önemli olduğu gibi yetişkin eğitiminde ve şirket eğitimlerinde de dramadan faydalanılmaktadır.
Konservatuvar Tiyatro Sınavlarına Hazırlık Konservatuvar tiyatro sınavlarına hazırlık derslerimiz birebir ya da 4 kişilik guruplar halinde yapılmaktadır.Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.   Drama/Tiyatro Eğitmenimiz;
GÖKTAY TOSUN
1982'de İstanbul'da doğdu. İzzet Ünver Lisesi mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü 2003'te bitirdi. İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda başladığı profesyonel hayatına Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nda devam etti. Birçok özel tiyatroda da yer alan oyuncu 2014 te Tiyatro Hal’de oyunculuk yapmaktadır. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra BASAD'da (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) ‘Oyun Karıştı’ isimli oyunu yönetmiş ve kendi kurduğu Kibrit Tiyatro çatısı altında "Hiçbir kişi, kurum, kuruluş ve de GERÇEKLE ALAKASI YOKTUR!" isimli oyunu yazmış ve yönetmiştir. 1999 yılında Nihat Akçan'ın asistanı olarak başladığı Diksiyon ve Etkili Konuşma eğitmenliğine özel sektörde ve İSMEK bünyesinde devam etmiş ve bir çok seminer vermiştir. Drama eğitimi vermeye ve atölyeler düzenlemeye devam etmektedir.
Göktay Tosun, tiyatro çalışmalarının dışında birçok dizi, reklam, sinema filminde rol almıştır. Bunlardan bazıları ;          ‘NEFES Vatan Sağolsun’ Sinema Filmi         ‘Eyvah Eyvah’ Sinema filmi          ‘Emret Komutanım Yeniden’ KANALTÜRK 2013, (dizi)         ‘Melekler Korusun’ SHOW TV 2009-2010,(dizi)          ‘Kavak Yelleri’ KANAL D 2008, (dizi)          ‘A-5 Akmerkezde’ KANAL D 2005, (dizi)          ’24 saat’ STAR TV 2004(dizi)          ‘Ayva Sarı Nar Kırmızı’ 2004 trt, (dizi)         ‘Şeytan Ayrıntıda Gizlidir’ 2004 trt (dizi)       ‘Kirve’ TGRT 2003 (dizi)          Fiat 2013 (Reklam filmi)          Vasfiye teyze media market 2013 (reklam filmi)            Turkcell 2012 (Reklam filmi)        
İşkur 2012 (reklam filmi)          Aygaz Maksimum 2010 (reklam filmi)        Chery 2010 (reklam filmi) Halen aktif olarak Fenomen Prodüksiyon ve ADS Partners’da eğitim ve eğitim filmi oyunculuğu, serbest olarak da sunuculuk ve seslendirme yapmaktadır.
Yetişkinler İçin Drama Dersleri Ses-Nefes Teknikleri Beden çalışmaları Drama Çalışmaları Yetişkinler için drama sınıfımızda yukarıdaki çalışmalar uygulanacaktır. Yetişkinler için drama sınıfı  hayal gücünü geliştirme, kendini tanıma, sosyalleşme, konuşma becerilerini geliştirme ve yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Dramalar bir lider eşliğinde sürdürülür. Liderlik başta eğitmen tarafından yapılır. Daha sonra katılımcılar da eğitmen eşliğinde liderlik yapabilirler. Bir drama dersinde birden fazla drama yapılabilir.
Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Dersleri Yaratıcı drama çalışmaları çocuklarımızın gelişmelerinde, birey olmalarında, kendini tanımaları ve ifade etmelerinde, sosyalleşmelerinde ve hayal gücünü geliştirmelerinde oldukça önemlidir. Hayal kurmayan bir kişi yaratıcı olamaz ve dolayısıyla başarıya ulaşamaz. Yerinde sayar... Çocuklar için drama sınıfımızda eğitmenin liderliğinde çocuklarımız bir kelime, kavram, fotoğraf, mekan ya da bir olaydan yola çıkarak kendi kurdukları hikayelerini canlandıracak,farklı hayat ve zamanlara doğru bir maceraya çıkıp öğrenecek ve eğlenecekler.  Her drama dersi;

ISINMA HAZIRLIK

EYLEM

GERİ BİLDİRİM

​OYUN        

bölümleriyle yapılacaktır.

SUADİYE  ERA

BALE OKULU